Pomoc drogowa dla kierowców

Nawet najnowsze auto narażone jest na powstanie nieprzewidzianych usterek czy kolizji na drodze. Niejednokrotnie zdarza się, że ponowne uruchomienie samochodu i kontynuowanie jazdy nie jest możliwe. Wtedy z pomocą przychodzi pomoc drogowa, która dysponując odpowiednim sprzętem, pomaga kierowcom w wyjściu z nawet największej opresji.

Unieruchomienie silnika czy poważne zniekształcenie karoserii samochodu mogą sprawić, że niezbędne okaże się holowanie. Droższe wersje ubezpieczenia OC zapewniają obecnie pomoc drogową w postaci lawety. Jednak zwykle, aby zaoszczędzić, kierowcy decydują się na zakup tańszej wersji ubezpieczenia, która nie zapewnia holowania samochodu w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Może się więc okazać, że laweta oraz holowanie samochodu do warsztatu pochłoną duże koszty. Zwykle jednak poszkodowany kierowca nie ma innego wyjścia i konieczna jest pomoc specjalnych służb.

Od czego zależy koszt lawety? Finalna cena jaką przyjdzie nam zapłacić za holowanie zależy od zamówionej firmy, odległości na jaką należy przetransportować samochód, a nawet od wagi i wielkości samochodu. Warto zatem zastanowić się nad zakupem rozbudowanej wersji OC, aby uniknąć dodatkowych kosztów holowania, a jeżeli nie mamy takiego rozwiązania należy wyszukać lawety na własną rękę. Jeżeli jesteśmy w danej miejscowości najlepszym rozwiązaniem jest wpisać w wyszukiwarkę Google hasło np. laweta świecko i wyskoczy nam dość sporo wyników i na pewno znajdziemy dla siebie odpowiednią firmę.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj: Laweta Świecko

Share
Share